Soustředění v Horním Bradle se již tradičně uskutečnilo v prvním červnovém týdnu v areálu Tesla Horní Bradlo. Soustředění se zúčastnily všechny tréninkové skupiny + žáci ZŠ Komenského ze skupiny všesportovní přípravy + cyklisti ze sportovních tříd. Na sportovce dohlížela skupina zkušených trénérů, pedagogů a Míša Schreiber (alias Písák).

Přípravka, žáci 3. ZŠ a žactvo vyrazili autobusem a skupina dorost – dospělí se přesunula vlastními silami na horských kolech. Přípravka si vezla kola s sebou a během týdne podnikala výjezdy do okolí. Žactvo mělo připraveno pestrý program, který se skládal z rozvoje atletických technických disciplín (hod oštěpem, skok daleký, překážkový běh, vrh diskem, štafetová předávka), nácviku orientace v mapě a orientačního běhu, pádlování na Seči a rozvoje síly a rovnováhy v lanovém centru. Dorost a dospělí absolvovali objemové tréninky jak běžecké, tak na MTB, kolečkových lyžích a také otestovali své schopnosti v orientačním běhu.

Počasí nám zpočátku přálo a děti tak mohly využít vyhřívaného bazénu v rekreačním areálu. Během týdne se ale ochladilo a přišel i déšť. I přes nepřízeň počasí se „vétéčko“ vydařilo a splnilo svůj účel. Při závodech orientačního běhu se bohužel nikdo neztratil, a tak jsme k domovu vyrazili v plném složení – přípravka a žactvo autobusem a dorost-dospělí opět po vlastní ose na kolech. Fotky ze soustředění naleznete zde.