V týdnu 31.5. - 4.6. proběhl první výcvikový tábor letošního tréninkového cyklu na Výcvikový tábor v Jánských lázních. Na Ludvikově boudě se konalo v tomto termínu soustředění poprvé, dříve se jezdilo do chatkového tábora do Horního Bradla. Vzhledem k chladnému a deštivému počasí se výběr lokality vydařil, protože chata poskytla sportovcům daleko lepší a teplejší zázemí.

Výcvikového tábora se zúčastnily všechny tréninkové skupiny. Celkový počet účastníků byl více než 60 sportovců. O osmičlenou skupinu přípravky se starali Pepa Lábus a Tereza Fanderlíková. Jejich tréninkovou náplň tvořily pěší a cyklo výlety do okolí Černé hory, dovednostní soutěže a cyklistická vrchařská časovka po silnici směrem k vrcholu Černé hory. Nejpočetněji byla zastoupena skupina žactva (26 závoďáků), o kterou pečovali Oskar Šretr, Petr Murčo a na odpolední fáze dojížděla ještě vypomáhat Martina Švarcová. Další trenérskou posilou byl také Zdeněk Plecháč, který střídavě pomáhal u skupin přípravky a žactva. Soustředění bylo zaměřeno na rozvoj obecné vytrvalosti ve formě rovnoměrných tréninků (2 - 3 hod) na horském kole a indiánského běhu (kombinace chůze - běh). Náročný vytrvalostní program doplnily kruhové tréninky síly, dynamiky, zpestřil orientační běh a cyklistická časovka do vrchu z Čisté na Hoffmanovy boudy zařazená do vrchařské ligy. Všichni závodníci skupiny žactva přistoupili k náročnému programu soustředění zodpovědně, pokud jim elán vydrží, můžeme v zimní sezoně opět atakovat nejvyšší příčky v klubových i individuálních soutěžích. VT se zúčastnila také tréninková skupina dorost-dospělí pod taktovkou trenérské dvojice Martin Vrabec, Vladimír Šlofar. Náročný program zaměřený na rozvoj vytrvalosti (dlouhé rovnoměrné výběhy, výjezdy na kolečkových lyžích, doplnily kombinované tréninky, ranní síla s gumovými expandery a běžecký trénink na atletickém ovále.

Součástí programu byla brigáda ve Ski-resortu Černá hora (sběr odpadků pod lanovkou na Černou horu), která je jednou z protislužeb klubu za zvýhodněné jízdné. Výcvikový tábor proběhl bez problémů, bez vážnějších zranění a kázeňských prohřešků, ke spokojenosti trenérů i samotných závodníků. Ještě jednou musíme vyzdvihnout výborné zázemí Ludvikovy boudy, které klub využije také v rámci zimního soustředění.