Od 7. do 13.8.2011 absolvovali žáci soustředění v Jablonci nad Nisou ve sportovním areálu Břízky. Bydlelo se již tradičně "Na kolečku" a stravování bylo zajištěno vlastními silami. Pro starší žáky a pár silných jedinců z řad mladších žáků začalo "vétéčko" přesunem na horských kolech. Bohužel jim na cestu nepřálo počasí a po silné průtrži mračen jejich cesta skončila předčasně.

Oproti plánu dojet až do Vysokého n. J. cesta skončila již ve Valteřicích. Oproti soustředění "Pádolí", kde se pouze běhalo a jezdilo na horských kolech, byl také zařazen trénink na kolečkových bruslích. Zpestřením byly pro závodníky nové tréninkové prostředky zapůjčené Jakubem Opočenským jako frekvenční žebřík pro rozvoj dynamiky a balanční vaky ("bossy"), pro rozbor techniky byly nově využity záběry jízdy pořízené z čelové kamery. Vzhledem k nepřízni počasí nebylo možné zařadit trénink na kajakách. Na programu nechyběli již měřené tréninky.

Díky Stanislavu a Jakubu Opočenským byli všichni účastníci soustředění obdarováni hodnotnými cenami, např. potravinové doplňky od Enervit či oficiální suvenýr (šátek) z MS v běžeckém lyžování z Oslo 2010 aj. Poslední tréninkovou fází byl zpáteční přesun na kolech na trase Jablonec - Vysoké nad Jizerou. Počasí ani tentokrát závodníkům příliš nepřálo a opět pěkně zmokli. Poděkování patří trenérskému realizačnímu týmu Oskar Šretr, Jakub Opočenský, Martina Švarcová a Janu Augustovi za trenérskou výpomoc při přesunech na kolech.