Skupina žactva vyrazila 30.6.2012 v ranních hodinách na již druhé letní soustředění. Tentokrát žáci zamířili do Orlických hor do Dlouhých Rzý, kde je čekal týden tréninku společně se závodníky ze Skuhrova. Bydlelo se v rekreačním areálu Astra Dlouhé Rzy v chatkách. Strava probíhala formou švédských stolů v hlavní budově.

O žáky se staral Oskar Šretr, Jakub Opočenský a Josef Michl. Na programu VT byl běh, síla, kolo. Závodníci během týdne porovnali síly v trojboji, který se skládal z orientačního běhu, hry Tarzan a časovky do vrchu na horských kolech. Když se netrénovalo, tak se většina času trávila u bazénu nebo se hráli různé hry (fotbal, přehazovaná, rugby aj.). Vzhledem k teplému počasí byly zařazovány jinak ne příliš časté tréninkové metody - např. extrémní běh, kdy se přelézalo po skalkách nebo běhalo rozvodněným potokem proti proudu. Soustředění končilo v sobotu 7.7.2012 přesunem na horských kolech zpět do Trutnova.

Další soustředění čeká na závodníky začátkem srpna v Jablonci nad Nisou v areálu Břízky. Poděkování patří dobrovolníkům z řad rodičů a přátel klubu, kteří se podíleli na asistenci při přesunu závodníků na kolech z a do Trutnova.