Závodníci Olfin Car Ski teamu si nenechali ujít start na největším dálkovém běhu na lyžích v Čechách Jizerské 50, která je největší bezesporu z hlediska své tradice, věhlasu a početnosti startujících. Letošního 51. ročníku se dle organizátorů zúčastnilo 4500 závodníků. Na startu nechyběla též světová špička v dálkových bězích včetně českých borců Stanislava Řezáče, Lukáše Bauera a Kateřiny Smutné.

Počasí a sněhové podmínky přály kvalitnímu závodu, mrzlo a stoupací máza byla vhodná na pevné vosky. Olfiňáci byli vidět hned v úvodu televizního přenosu, ještě před vlastním startem závodu, když všichni ze skupiny dospělých startovali z 1. vlny hned spolu s elitní vlnou, zastoupenou převážně profíky ze severských zemích. Přestože se startovalo po vlnách, první metry závodu byly klasické maso, kdy se 16 stop sjelo ve 3 až 4 stopy. Další průběh závodu byl již klidný a stopy pěkně připravené. Různé měnící se sněhové podmínky na trati velmi ovlivnily celkový výsledek, neboť uspěl jen ten, kdo měl perfektně připravené skluzné a stoupací zóny na všechny zhruba 4 typy sněhů.

Jelikož se kvalitní máza, výběr vhodné struktury a lyží nedařil ani profíkům jako například Lukáši Bauerovi, nemohli si amatérští lyžaři zase až tolik stěžovat, prostě to byl letos obtížný závod s velmi složitými podmínkami na přípravu lyží. Bez profesionálního zázemí servisu, to byla často sázka do loterie. Olfináci ze sekce dospělých si přes všechny potíže vyjeli velmi solidní celková umístění: Zdenek Melša 108., Rudolf Šretr 129., Lukáš Havel 135. , Jan Jirák 213., Jan Melišík 395., Aleš Škoda 548., dále Tomáš Horký 1435., Pavla Horká 1823.