Příští víkend v neděli se můžete projít pro dobrou věc. Pro dětské lázně Vesna v Janských Lázních se uskuteční charitativní výšlap na Černou horu. Na počátku byla myšlenka - propojit dva rozdílné světy. Svět dětí s hendikepem, bojující v dětské ozdravovně Vesna, o navrácení do běžného života se světem dětí bez hendikepu, kterým se trutnovský oddíl Olfin Car Ski team věnuje téměř 25 let.

„Akce je pro širokou veřejnost, ale chceme oslovit i firmy, aby tuto událost navrhly svým zaměstnancům jako „teambuildingovou“ aktivitu s cílem podpořit své vlastní zdraví a zároveň finančně přispět svojí účastí na dětskou léčebnu Vesna,“ řekl jeden z organizátorů akce Pavel Šimek z Olfin Car Ski teamu. Vybrané startovné bude darováno ve prospěch léčebny, kde se úspěšně léčí nemoci pohybového aparátu.

Pořadatelé na oplátku zajistí účastníkům charitativního výšlapu sjezd lanovkou do Janských Lázní zdarma. „Máme nachystané grilovací klobásy, vegetariánské rizoto, ovoce a domácí buchty a koláče,“ hlásí, že bude připravené i chutné občerstvení. Organizátoři se rovněž snaží zajistit bohatou tombolu, kde by účastníci výšlapu měli dostat drobný dárek od místních firem, které se do tohoto projektu zapojily.

Propozice výšlapu

  • Start: Pietteho náměstí, Svoboda nad Úpou, cca 8.50 hodin
  • Cíl: Horní stanice lanové dráhy na Černé hoře
  • Trasa: 7 km s převýšením 730 m po vyznačených turistických cestách přes Modré kameny, Pardubické boudy na Černou horu
  • Prostředky: turistický výšlap nebo Nordic Walking střední obtížnosti
  • Přihlášky a startovné na www.skilauf.cz
  • Pořadatel: Skilauf team z.s. ve spolupráci s OlfinCar Ski team z.s. a SkiResort Černá hora – Pec

Souběžně s charitativním výšlapem se pojede rovněž čtvrtý ročník OlfinCar uphillu na Černou horu, tedy výjezd na kolečkových lyžích s nejprudším stoupáním celého seriálu závodů na kolečkových lyžích, který nemá ve střední Evropě obdoby. Diváci tak mohou shlédnout kompletní laufařskou špičku včetně Kateřiny Smutné a Stanislava Řezáče, kteří tento závod v minulosti opanovali. Start je v 9 hodin.

Autor článku a fotky: Trutnovinky