Náročné týdenní soustředění mají za sebou všichni běžci z Olfin Car Ski teamu. Zatímco nejmladší se pod dohledem svých trenérů vydali tradičně do Studence, starší odjeli na Broumovsko a nejstarší běžci absolvovali cyklistický kemp v Santa Caterině. „Do Studence jezdíme pravidelně.

Díky skvělému zázemí tu s dětmi zvládneme absolvovat výlety na kolách, běžecké závody, tentokrát jsme stříleli ze vzduchovek, chlapci a dívky si vyzkoušeli obrázkový závod, součástí tréninků jsou pohybové hry,“ přiblížil program trenér přípravky Josef Lábus. Tři nejzdatnější běžci - Eliška Bímanová, Jiří Matoulek a Lukáš Bouček spolu s trenérem Pavlem Šimkem letos vyběhli jako první na Žalý, odměnou jim pak bylo pozvání na zmrzlinu.

Druhá skupina lyžařského oddílu Olfin Car Ski team pod vedením Oskara Šretra nejprve absolvovala pěší tůru Pomezní boudy - Trutnov, druhý den se děti přemístily na kolách na Broumovsko, kde si prohlédly skalní město Bischofstein. „Součástí programu, který jsme pro sportovce připravili, bylo kromě jiného lezení a slaňování a orientační závod. Výcvikový tábor jsme zakončili triatlonem - střelba, běh a plavání na Dolcích u Trutnova,“ uvedl Oskar Šretr, který byl s průběhem akce spokojen.

Nejstarší běžci z Olfin Car Ski teamu trénovali v Santa Caterině. Hned první den vystoupali na silničních kolách do Passo Foscagno (2296 m), druhý den je čekala trasa Santa Caterina - Tirano - Livigno (Forcola di Livigno 2315 m), třetí den Santa Caterina - Passo di Gavia (2653 m) - Mortolino (1856 m) - Bormio, čtvrtou etapu Santa Caterina - Passo di Gavia (2653 m) - Santa Caterina zpestřil trenér Vladimír Šlofar odpoledním během po závodních tratích v Santa Caterina a poslední den pobytu čekal na juniory a dorost výjezd Passo dello Stelvio (2757 m).

Autor článku a fotky: Trutnovinky