Základní informace

OlfinCar Ski team Trutnov se snaží zajistit pro své závodníky co nejlepší materiálové vybavení. Každý rok je lyžařský sklad dovybaven novými lyžemi, holemi, lyžáky, kolečkovými lyžemi a waxovým materiálem. Materiál je z větší části nakupován od společnosti Sprint, s.r.o., která je výhradním dovozcem firem Madshus, Swix a K2. Společnost Sprint, s.r.o., je významným partnerem lyžařského oddílu, poskytuje klubu slevy pro nákup vybavení a dodává také ceny na závody pořádané klubem.

Závodníkům skupiny přípravka klub na zimní sezonu zapůjčuje lyžařské sety od firmy Madshus (lyže, hůlky, vázání, lyžáky). Vybavení pro jednoho závodníka lze odhadnout na 2.200 až 4.000 Kč. Dětem se připravují lyže nejen na závody ale i na tréninky.

Závodníci ze skupiny žactvo jsou na zimu vybaveni 4 páry lyží (2 páry na klasiku - jedny tréninkové a jedny závodní - a 2 páry na skate), 2 páry holí (1 x klasické a 1 x na skate) a vázání na všech lyžích. Pro tuto věkovou skupinu klub již nezajišťuje lyžáky, ty si musí závodníci obstarat na vlastní náklady. Starší žáci, kteří reprezentují klub na republikových závodech bývají ještě na tyto závody dovybaveni dalšími páry lyží. Materiál pro jednoho člena této skupiny se pohybuje v rozmezí 12.600 až 26.000 Kč.

Největší výdaje jsou spojeny s pořízením materiálu pro skupinu dorost-dospělí, které dosahují výše 42.000 až 87.000 Kč na závodníka. Tito závodníci jsou již vybaveni 6 až 8 páry lyží, včetně vázání a karbonovými holemi značky Swix. Pro závodníky této skupiny jsou také ve skladu k dispozici klasické i skatové kolečkové lyže.

V lyžařském skladu nesmí v žádném případě chybět servisní zázemí. Klub disponuje několika kopyty a přenosnými lyžařskými stoly, elektrickými prodlužovačkami, žehličkami, kartáči atd. K přípravě lyží se většinou používají vosky značky Swix, dále také Rode, Vaughty, ap. Ročně se do waxového materiálu investuje cca 30.000 Kč.

Pokyny k odevzdání do klubového skladu

  • BOTY - vyprané, očištěná podrážka, vycpané novinami, opravené (zipy funkční, švy zašité), svázané k sobě nebo v krabici
  • HOLE - očištěné tyče i kroužky, opravené nebo označené k opravě (nalomení), funkční kroužky, vypraná poutka
  • LYŽE - kvalitně smyté (skluznice, boky, horní strana, vázání), poopravené hrany (přebrousit otřepy), napuštěné měkkým parafínem (bruslařské po celé skluznici, klasické bez zóny, slepené k sobě a výrazně popsané jménem (na pásce, ostatní jména z lyží smýt)

Týká se i tréninkového materiálu. Jak si lyže na jaře uskladníte, tak je na podzim vyfasujete vy nebo někdo po vás. Kdo nesplní pokyny k odevzdávání materiálu, bude mu dán k předělání a bude se k tomu přihlížet při fasování na příští sezónu! Kdo není schopen naparafínovat lyže doma, může po dohodě u nás před skladem za poplatek 30 Kč (parafín, páska).