Mistrovský titul pro naše dorostence na posledním republikovém šampionátu uplynulé sezóny 2022/23

Poslední zastávkou celorepublikového poháru pro tuto sezónu bylo MČR dorostu a dospělých, které opět uspořádal klub ČKS SKI Jilemnice na Horních Mísečkách.

První den boje o titul mistra republiky se uskutečnil sprint klasickou technikou, kde se „Olfiňákům“ nad očekávání vydařila kvalifikace závodu. Nejlépe se prosadila Eliška Bímanová (kat. U18), která zvládla svůj úsek v nejrychlejším čase. V kategorii dorostenců mladších se mezi první tři dokázali vměstnat Pavel Melichar (kat. U15) s druhým nejrychlejším časem a v kategorii dívek byla 3. Aneta Bímanová (kat. U15). Dále se do nejlepší desítky kvalifikačních časů probojovala Lucka Mračková (kat. 18) na 9. pozici a ve sloučené kategorii  žen a juniorek Jana Leblochová rovněž na 9. místě. Po skvěle odjeté kvalifikaci následovaly rozjížďky. Eliška i Aneta Bímanovy skončily těsně za postupem do finálových jízd a obě v celkovém pořadí obsadily 7. příčku. Do semifinálových jízd se probojovala i Jana Leblochová, která obsadila shodnou 9. pozici jako v kvalifikační jízdě, Pavel Melichar (11.), Lucka Mračková (11.) a Barbora Kvášová (12.).

Druhý den byl na programu sprint dvojic. Nejlépe se umístilo na 6. místě duo našich nejmladších holek ve složení: Aneta Bímanová a Barbora Kvášová. V kategorii dorostenek starších skončili na 8. pozici Lucka Mračková a Eliška Bímanová a mezi ženami a juniorkami si rovněž pro 8. příčku dojela dvojice Matilda Ježková a Jana Leblochová a v kategorii dorostenců starších obsadila dvojice Lukáš Bouček a Petr Nesládek 10. příčku. V rámci kombinovaných štafet se postavil na start Pavel Melichar  se svým parťákem ze Skuhrova a společně obsadili 10. příčku, Bětka Jindrová s Plzeňskou zástupkyní obsadily 8. pozici.

Celý víkend a zároveň sezónu 2022/23 zakončil závod s hromadným startem klasickou technikou, který byl pro náš oddíl skvělým završením sezóny. Pro titul MISTRYNĚ REPUBLIKY si dojela Eliška Bímanová, pro kterou je to první zlatá medaile v rámci MČR v kariéře. Titulem VICEMISTRINĚ se může po této sezóně pochlubit Jana Leblochová, která se blýskla druhým místem. Nejen Eliška a Jana, ale i další „Olfiňáci“ se umístili na vynikajících pozicích. Na pódium pro 6 nejlepších se dostali ještě na 5. místě Aneta Bímanová v kategorii dorostenek mladších a 5. Pavel Melichar (4. Čech) v kategorii dorostenců mladších. Do nejlepší desítky se dostal ještě na 7. příčce Lukáš Bouček v kategorii dorostenců starších a 8. Barbora Kvášová. Pár vteřin do první desítky chybělo i Lucce Mračkové, která obsadila 15. příčku.

Tento závod tedy zakončil celou sezónu dorostu a dospělých v rámci ČP 2022/23. V celkovém pořadí poháru (ČP) se nejlépe umístila na stříbrné příčce Jana Leblochová v kategorii juniorek. V kategorii dorostenek starších obsadila bronzovou pozici Eliška Bímanová. Těsně za stupni pro nejlepší trojici skončila 4. Aneta Bímanová v kategorii mladších dorostenek a 5. příčku obsadil náš mladší dorostenec Pavel Melichar. Mezi nejlepších 10 se dokázala probojovat ještě na 7. pozici Barbora Kvášová (kat. mladší dorostenka). Pár bodů za první desítkou skončil na 14. příčce Lukáš Bouček.  Díky těmto skvělým individuálním výsledkům dokázala skupina dorostu obsadit v celkovém pořadí klubů 6. pozici.

Gratulujeme všem závodníkům k vynikajícím výkonům a těšíme se na jejich další úspěchy v budoucnu.

Jednotlivé výsledky „Olfiňáků“ z uplynulého víkendu:

Aneta Bímanová: 7., 6., 5.                            Veronika Černá: -, 21., 30.

Barbora Kvášová: 12., 6., 8.                         Klára Retková: -, 21., 31.                              

Alžběta Jindrová: -., 8., 17.                          Lukáč Bouček: 21., 10.,

Pavel Melichar: 11., 8., 5.                             Petr Nesládek: -, 10., 33

Eliška Bímanová: 7., 8., 1                              Jana Leblochová: 9., 8., 2.

Lucka Mračková: 11., 8., 15.

 

Celkové pořadí ČP 2022/2023:

Aneta Bímanová (dor. ml): 4.                      Veronika Černá (dor. st): 44.

Barbora Kvášová (dor. ml): 7.                      Klára Retková (dor. st):  48.

Alžběta Jindrová(dor. ml): 30.                           Lukáč Bouček (dor. st): 14.

Pavel Melichar(dor. ml): 5.                           Petr Nesládek(dor. st): 51.

Eliška Bímanová (dor. st): 3.                        Jana Leblochová (jun): 2.

Lucka Mračková(dor. st): 18.                      Dominik Kašpar (jun): 12.

 

OLFIN CAR SKI TEAM

SRDEČNĚ ZVE VŠECHNY ZÁVODNÍKY, TRENÉRY, ROZHODČÍ, ČLENY KLUBU,

RODIČE A PŘÍZNIVCE TRUTNOVSKÉHO LYŽOVÁNÍ

Aktuální stav členských příspěvků k únoru_2023 naleznete zde: 

Velmi vydařený víkend plný excelentních výsledku zažila skupina staršího žactva na MČR v Novém Městě na Moravě. Hned úvodní den se ukázali naši žáci v distančním závodě s hromadným startem ve výborné formě. Rovnou ve čtyř ze šesti vypsaných kategorií jsme obsadili rozšířené pódium pro 6 nejlepších.

Na Horních Mísečkách se v prvním březnovém víkendu odehrálo 3. kolo ČP (2-3. března) a MČR (4. března) v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Tento sportovní víkend přilákal na start přibližně 350 sportovců v 8 vypsaných kategorií z celé ČR.

Na konci minulého týdne se konalo mistrovství České republiky v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. V závodech, které byly plné napětí a emocí, se nejlepší česká mládež utkala o medaile v různých dorosteneckých kategoriích ve třech soutěžních dnech (sprint volně, distanční závod klasicky a distanční závod volnou technikou s hromadným startem). Na start MČR se postavilo hned 9 trutnovských zástupců. Kromě zástupců ČR se závodu zúčastnili i sportovci z Polska a Slovenska.

Výsledky dnešního závodu naleznete zde:

Aktuální stav členských příspěvků k 31.01.2023 naleznete zde: 

Na excelentní výsledky skupiny mladšího žactva z HNT ve Vimperku se snažila navázat v tentýž víkend i skupina dorostu a dospělých, která se zúčastnila 2. ČP, který se tentokrát konal na Horních Mísečkách, a pro “Olfiňáky” to byly medailové žně. V součtu ze dvou distančních závodů si vezeme rovnou 7 cenných kovů zásluhou: Anetky Bímanové 🥈🥈

V sobotu dne 11.2.2023 pořádá náš oddíl Krajský přebor Královéhradeckého kraje v běhu na lyžích. Závod se bude konat dle aktuálních sněhových podmínek na Nových Dvorech (Dvoračky). Tímto zároveň prosíme rodiče o pomoc s organizací (příprava, kontroly na tratích, pomoc v cíli, atd.), ale HLAVNĚ něco pro mladé závodníky upéci ať mají větší motivaci...:) Propozice závodu naleznete v příloze.

Děkujeme, Olfin Car Ski team.

Kvůli nedostatku sněhu v celé ČR se skupina dorostu a další České kluby rozhodly zúčastnit se Slavic Cupu u našich sousedů na Slovensku, kde se sešla konkurence z Polska, Slovenska, Ukrajiny a Moldavska. Závodní program proběhl na Štrbském Plese, kde byly podmínky k lyžování naprosto perfektní.

Aktuální stav členských příspěvků naleznete zde: