Začátek letních prázdnin znamenal pro dorostence a dospělé z OlfinCar Ski Teamu intenzivní trénink a první letní závody. Už od 1. července zahájili dorostenci prázdniny letním soustředěním v domácím areálu na Paradráze. Během deseti dnů absolvovali mnoho tréninkových hodin na kolečkových lyžích, během a silovým tréninkem, kde tvrdě pracovali na své kondici a technice.
Zpestřením kempu byla návštěva hlavního reprezentačního trenéra Jana France a nejúspěšnější "Olfiňačky" a reprezentantky Terky Beranové. Se svěřenci strávili celé odpoledne a předvedli jim ukázku silového tréninku.
Na závěr prvního letního bloku se "Olfiňáci" zúčastnili tradičního Skijáckého trojboje, který pořádá ČSK SKI Jilemnice. Během dvou dnů proběhly tři závodní bloky. První blok zahrnoval v sobotu ráno běh na 1 km/1,5 km, ve druhém bloku byl na programu norský sprint a ve třetím bloku se v neděli uskutečnil distanční závod volnou technikou.
V celorepublikové konkurenci jsme se neztratili a na stupně vítězů se probojovali rovnou tři "Olfiňáci". Na nejvyšší příčku 🥇 se postavila Terka Beranová, která v jednotlivých závodech obsadila 1., 2. a 2. místo mezi ženami. Eliška Bímanová si dojela pro celkové 2. místo 🥈 v kategorii juniorek s umístěními 2., 7. a 2. Pavel Melichar svými výkony 1., 4., 3. získal celkové 2. místo 🥈 mezi dorostenci. V dobré formě se předvedla i Aneta Bímanová, která skončila celkově 8. v kategorii starších dorostenek. Dále se dobře vedlo i Zuzce Bourové, která obsadila celkové 11. místo v kat. juniorek. Posledním našim zástupcem na startu, který absolvoval kompletní trojboj byl Jan Novotný, který v kategorii dor. mladších vybojoval celkovou 8. pozici.
V rámci trojboje bylo také možné startovat i pouze v jednom či dvouch ze tří závodů. Této možnosti využil Willi Bednář, který se startoval v individuálním distančním závodě, kde se mu rovněž jako zbylé partě skvěle dařilo a cílem projel v kat. dor. mladších 🥉. příčku! Stejné možnosti využil i náš jediný mužský zástupce Mike Ophoff, který nastoupil na start na 1500m, kde s časem 4:11.9 obsadil 🥉. pozici.
Po náročném úvodním programu prázdnin nyní naše dorostence čeká zasloužený týden oddechu, na který navazuje další část kempů.

Aktuální stav členských příspěvků k měsíci květenu naleznete zde:

Zveme všechny členy klubu na přednášku "Výživa sportovce" od Mgr. Nikola Hošinské, nutriční terapeutka, spolupracuje se SLČR, která se koná v úterý 2.7.24, 17,00 hod., klubovna Para-dráha. Rodiče a děti z klubu zdarma. Určitě stojí zato si poslechnout.

Všem příznivcům trutnovského lyžování oznamujeme smutnou zprávu, že 2.6.2024 zemřel bývalý dlouholetý trenér, bavič a kamarád Karel Nývlt. Upřímnou soustrast celé rodině.

OlfinCar Ski team.

Aktuální stav členských příspěvků za duben naleznete zde:

První jarní soustředění má za sebou skupina dorostu a dospělých, která se vydala spolu s dorosteneckou skupinou SK Karlovy Vary na šestidenní kemp do Středočeského kraje. Ve městečku Mšeno čekal naši nejstarší skupinu program tvořený zejména z tréninků na horských kolech, který byl zaměřen na ujetí delších vzdáleností. Během těchto 6 dnů stihli 550 km v poměrně profilovém terénu. Kromě tréninku na kolech absolvovali “olfiňáci’ i dva orientační běhy, které jim připravili lyžaři z Varů.

Vážení příznivci klubu,

dne 23. 6. 2024 pořádá náš sportovní klub Trutnovský OlfinCar půlmaraton. Chtěli bychom vás, rodiče našich svěřenců a další příznivce klubu požádat o pomoc při organizaci uvedeného závodu. Kdo by měl čas a chuť pomoci, prosím hlaste se u Dáši Beluské (603 117 685, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Děkujeme, Jitka Semeráková

Bez vás by to nešlo!

Stejně jako u skupiny žactva se poslední závody konaly na Horních Mísečkách, kde nechyběla ani většina členů reprezentace. Na Horních Mísečkách čekala dorostence a dospělé náročná trojdenka složená ze dvou intervalových závodů a závodů štafet. Po velmi vydařeném víkendu na MČR žactva (5 cenných kovů) se chtěla svou vysokou výkonností pochlubit i naše nejstarší skupina dorostu a dospělých. Kromě pravidelných účastníků MČR a ČP dorostu a dospělých náš tým pro tentokrát posílila i naše nejzkušenější závodnice a olympionička Terka Beranová a  “olfiňáci” z kategorie U14.

Výbor lyžařského klubu OlfinCar Ski team, z.s. zve všechny členy klubu, rodiče členů a příznivce (nad 18 let) na VALNOU HROMADU, která se bude konat 22.4.2024 od 17 hod. v klubovně na Paradráze.