Stejně jako u skupiny žactva se poslední závody konaly na Horních Mísečkách, kde nechyběla ani většina členů reprezentace. Na Horních Mísečkách čekala dorostence a dospělé náročná trojdenka složená ze dvou intervalových závodů a závodů štafet. Po velmi vydařeném víkendu na MČR žactva (5 cenných kovů) se chtěla svou vysokou výkonností pochlubit i naše nejstarší skupina dorostu a dospělých. Kromě pravidelných účastníků MČR a ČP dorostu a dospělých náš tým pro tentokrát posílila i naše nejzkušenější závodnice a olympionička Terka Beranová a  “olfiňáci” z kategorie U14.

V pátečním intervalovém závodě volnou technikou se nejlépe zadařilo Elišce Bímanové, která rozšířila svou již botahou sbírku o další bronzovou medaili. Dále se mezi nejlepších TOP10 ve svých kategoriích prosadila většina trutnovského startovního pole: Terka Beranová  (4.) a  Lucie Horká (5.), Anna Jaklová (5.), Williem Bednář (7.), Jana Leblochová (9). a Pavel Melichar (9.).  Kariérním maximem v rámci MČR zazářil Marek Johan, který vybojoval 11. příčku.

Druhý den byl na programu intervalový závod klasicky, kde jsme se opět v početném startovním poli neztratili. Medialovou sérii závodů si prodloužila Eliška Bímanová, která vybojoval druhou příčku. Zlepšení oproti pátku zaznamenal Willi Bednář, který si po vyrovnaném závodě dojel pro bronzovou medaili s 0,3 sekundovou ztrátou na stříbrnou příčku. Rovněž bronzovou medaili získala i naše nejzkušenější Terka Beranová. Stejně jako v pátečním závodě si skvěle vedlo i duo: Anna Jaklová (5.), Jáňa Leblochová (6).

V neděli byl na programu závod štafet, který oficiálně ukončil sezónu 2023/24. Skvěle vydařenou sezónu zakončili “olfiňáci” velkolepě. Téměř po více  jak 10 letech  se můžeme pochlubit cennými kovy v kategorii žen a juniorek, kde štafeta ve složení: Beranová, Bímanová a Jaklová obsadila fantastickou STŘÍBRNOU příčku. Rovněž na stříbrnou příčku vystoupala i  Lucka Horká, která byla součástí Královéhradecké štafety v kat. dorostenek mladších. Na startu nechyběly ani další trutnovské štafety. Štafeta mladších dorostenců ve složení Johan, Novotný a Bednář vybojovala 9. příčku  a štafeta juniorů a můžu vybojovala v sestavě Melichar, Nesládek a Bouček rovněž 9. pozici.

Na úplný závěr víkendu proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Českého poháru. Dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů v celkovém hodnocení opanovaly naše juniorky. Na stříbrné příčce skončila Eliška Bímanová, kterou doprovodila na stupně na bronzové pozici s minimální ztrátou 2 bodů Anna Jaklová.

V celkovém pořadí se neztratili ani ostatní trutnováci: 8. Jana Leblochová, 10. Pavel Melichar, 13. Aneta Bímanová,16. Lukáš Bouček , 17. Zuzka Bourová, 20. Petr Nesládek, 26. Bára Kvášová, 42. Klára Retková, 44. Alžbeta Jindrová.

Výbor lyžařského klubu OlfinCar Ski team, z.s. zve všechny členy klubu, rodiče členů a příznivce (nad 18 let) na VALNOU HROMADU, která se bude konat 22.4.2024 od 17 hod. v klubovně na Paradráze.

25.4.2024 - Zakončení sezóny  - školní jídelna ZŠ Komenského od 16:30 hod

Děkujeme, realizační tým Olfin Car ski team.

Minulý víkend se na kronoškém "ledovci" na Horních Mísečkách odehrálo poslední kolo českého poháru žactva. Tyto závody nabídly našim mladším "Olfiňákům" poslední příležitost ukázat své excelentní dovednosti a talent před zraky trenérů, fanoušků a rodičů. Po předchozí úspěšné medailové jízdě na MČR jsme byli velice zvědaví, jestli si formu přivezli i na poslední etapu ČP. Dopředu Vám mohu prozradit, že přivezli! Ze dvou distančních závodů si domů vezeme: 1x 🥇, 3x 🥈, 2x 🥉!

Tento víkend proběhlo MČR žactva v Harrachově, které bylo konkurencí těžce nabité. V celkovém počtu 350 závodníků v 6 věkových kategoriích jsme byly nepřehlídnutelní.
Hned první den nám v distančním závodě klasicky stihli vyrazit dech naši „Olfiňáci”, kteří vydřeli rovnou DVA MISTROVSKÉ tituly a další 3 cenné kovy‼️ Titulem MISTRA republiky se mohou po sobotním závodě pochlubit dvojce ‼️🥇Amálie Kornfeldová a 🥇Jan Horáček, kteří opanovali své věkové kategorie.

Uplynulý víkend proběhlo další kolo ČP a MČR pro dorost a dospělé. V sobotu byl na programu ČP ve sprintu dvojic, kde si nejlépe vedlo duo Eliška Bímanová a Anna Jaklová, které se v kategorii žen a juniorek blýskly 🥉 příčkou. Mezi TOP6 se také dokázaly prosadit i naše dorostenky, které ve složení Aneta Bímanová a Barča Kvášová dojely po smolném pádu na 6. pozici.

Krajský přebor v běhu na lyžích, který se měl konat 10.2.2024 je odvolán z důvodu nedostatečného množství sněhu.

Za výkonný výbor klubu Jitka Semeráková

Poslední lednový víkend proběhl 2. ČP dorostu a dospělých, který se uskutečnil ve Vimperku. Zároveň byly tyto závody poslední možností pro získání nominace na Mistrovství světa juniorů ve slovinské Planici. Díky skvělým výsledkům z předchozích závodů si nominaci zajistila Eliška, ke které se po tomto víkendu přidá i Anna Jaklová‼️ Po dlouhé době čekání bude mít tedy náš oddíl rovnou dvojnásobné zastoupení na nejvýznamnější juniorské akci v běžeckém lyžování‼️