Tento víkend proběhlo MČR žactva v Harrachově, které bylo konkurencí těžce nabité. V celkovém počtu 350 závodníků v 6 věkových kategoriích jsme byly nepřehlídnutelní.
Hned první den nám v distančním závodě klasicky stihli vyrazit dech naši „Olfiňáci”, kteří vydřeli rovnou DVA MISTROVSKÉ tituly a další 3 cenné kovy‼️ Titulem MISTRA republiky se mohou po sobotním závodě pochlubit dvojce ‼️🥇Amálie Kornfeldová a 🥇Jan Horáček, kteří opanovali své věkové kategorie. Kromě zlatých kovů si domů odvážíme i tři 🥉bronzové, které získali: Matěj Hamáček, Vojta Kysela a Willi Bednář. Na velké podium pro 6 nejlepších se vedle našich medailistů postavili i další „Olfiňáci”: Lucie Horká a Adam Kohoutek, kteří shodně obsadili 6. příčku.
Aby těch titulů nebylo málo, druhý den medailové “šílenství” pokračovalo. V distančním závodě volnou technikou potvrdila excelentní formu ‼️ Amálie Kornfeldová, která vybojovala druhý mistrovský titul během jednoho víkendu! Svým prvním (určitě né posledním) titulem mistra republiky se po nedělním závodě může pochlubit i Lucka Horká🥇‼️ Další medailí rozšířil svou sbírku i Vojta Kysela, který si dojel pro 🥉kov.
Kromě medailistů si vedli opět skvěle i ostatní. Na 5. místě dojeli ve svých věkových kategoriích: Jan Horáček a Willi Bednář. Do top10 se dokázal také probojovat i Matěj Hamáček!
Po součtu obou dvou dnů dokázali naši žáci nasbírat 4x🥇🥇🥇🥇tituly mistrů republiky a 4x 🥉🥉🥉🥉 medaile🤩 Díky těmto dechberoucím výsledkům udrželi fantastické průběžné🥈 místo mezi kluby v celorepublikové konkurenci!
Za celý klub posíláme obrovské gratulace všem startujícím „Olfiňákům” a těšíme se, jaké skvělé výkony nám ukážete v příštích závodech!
Dílčí výsledky všech „Olfiňákům”:
Amálie KORNFELDOVÁ - 🥇, 🥇
Elen Hromádková - 17., 19.
Lucie Horká - 6.,🥇
Jan Horáček - 🥇, 5.
Matěj Hamáček - 🥉, 7.
Adam Kohoutek - 6., 13.
Ondra Novotný - 34., 38.
Vojta Málek - 48., 43.
Vojta Kysela - 🥉, 🥉
Matěj Zelenka - 11., 18.
Petr Maňhal - 53., 42.
Willi Bednář - 🥉, 5.
Marek Johan - 25., 22.
Jan Novotný - 30., 36.
Tomáš Matoulek - 36., 40.

Uplynulý víkend proběhlo další kolo ČP a MČR pro dorost a dospělé.

V sobotu byl na programu ČP ve sprintu dvojic, kde si nejlépe vedlo duo Eliška Bímanová a Anna Jaklová, které se v kategorii žen a juniorek blýskly 🥉 příčkou. Mezi TOP6 se také dokázaly prosadit i naše dorostenky, které ve složení Aneta Bímanová a Barča Kvášová dojely po smolném pádu na 6. pozici. Na start se postavila i štafeta juniorů. Lukáš Bouček a Petr Nesládek dokončili závod na 16. pozici.

Druhý den se uskutečnil již 97. ročník Hančova memoriálu a zároveň Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu, kde to opět cinklo! V nejsilnější formě se ukázaly naše juniorky, díky kterým po dlouhých letech slavíme dvojnásobné umístění na stupníchu vítězů v této kategorii‼️ Eliška Bímanová si dojela pro skvělou🥈mediali a hned v závěsu dojela Anička Jaklová na🥉příčce‼️ Aby toho nebylo málo, mezi nejlepší se probojovala na 6. pozici i Jáňa Leblochová. Kromě juniorek si zajel své letošní maxium Lukáš Bouček, který si rovněž excelentním výkonem dojel pro 6. pozici. Mezi dorostenci se nejlépe vedlo Anetě Bímanové, která dojela na 11.pozici, a Barče Kvášové na 14. místě. Jediný náš dorostenec na startu Pavel Melichar dokončil závod na 19. příčce.

Krajský přebor v běhu na lyžích, který se měl konat 10.2.2024 je odvolán z důvodu nedostatečného množství sněhu.

Za výkonný výbor klubu Jitka Semeráková

Poslední lednový víkend proběhl 2. ČP dorostu a dospělých, který se uskutečnil ve Vimperku. Zároveň byly tyto závody poslední možností pro získání nominace na Mistrovství světa juniorů ve slovinské Planici. Díky skvělým výsledkům z předchozích závodů si nominaci zajistila Eliška, ke které se po tomto víkendu přidá i Anna Jaklová‼️ Po dlouhé době čekání bude mít tedy náš oddíl rovnou dvojnásobné zastoupení na nejvýznamnější juniorské akci v běžeckém lyžování‼️

Krajský přebor Královéhradeckého kraje v běhu na lyžích Trutnov 10.2.2024

Propozice zde: 

Aktualizace 8.2.2024_Aktuální stav členských příspěvků naleznete zde: 

Uplynulý pátek se nesl v závodní atmosféře. Naše dorostenecká/juniorská skupina „olfiňáků” se zúčastnila prvního kola ČP na Bedřichově a skupiny přípravky a žactva se vydaly na na první kolo krajského přeboru, které se konalo v Luisině údolí.

Platby klubových příspěvků na rok 2024

- příspěvky plaťte v termínu 1.1.2024 - 31.1.2024

Aktuální stav plateb členských příspěvků naleznete zde: 

Skvělý start do nové sezóny ze strany našich dorostenců. Uplynulý víkend se výběr našich dorostenců a juniorů zúčastnil mezinárodního závodu ze série FIS Slavic Cup pořádaného na Štrbském Plese. První den byl na programu sprinterský závod volnou technikou, kde naši sportovci závodili ve společné kategorii mužů a žen, tedy někteří dorostenci závodili i s témeř dvakrát staršími sportovci.

Ani v říjnu nekončíme. Uplynulý víkend jsme se zúčastnili 52. ročníku Borského Krosu, který uspořádal Borský klub lyžařů Machov. Tohoto tradičního skvěle zorganizovaného přespolního běhu se zúčastnily všechny naše tréninkové skupiny v celkovém počtu 46 „Olfiňáků”. Na stupně vítězů se probojovali:

Kromě Memoriálu Květy Lelkové, který jsme tento víkend úspěšně uspořádali, proběhlo souběžně mistrovství české republiky dorostu a dospělých  v běhu na kolečkových lyžích , které se již pravidelně koná v libereckému areálu Vesec.

Milí sportovci a kamarádi, Olfin car ski team si vás dovoluje pozvat na již 38. ročník memoriálu Květy Lelkové, který patří do poháru přespolních a lyžařských běhů Královehradeckého kraje. Start přespolního běhu🏃‍♂️ se koná 30. září na trutnovské Paradráze. Závod je určen pro všechny věkové kategorie, od nejmenších předškoláků (od ročníku 2018) až po veteránské kategorie.