Začátek letních prázdnin znamenal pro dorostence a dospělé z OlfinCar Ski Teamu intenzivní trénink a první letní závody. Už od 1. července zahájili dorostenci prázdniny letním soustředěním v domácím areálu na Paradráze. Během deseti dnů absolvovali mnoho tréninkových hodin na kolečkových lyžích, během a silovým tréninkem, kde tvrdě pracovali na své kondici a technice.
Zpestřením kempu byla návštěva hlavního reprezentačního trenéra Jana France a nejúspěšnější "Olfiňačky" a reprezentantky Terky Beranové. Se svěřenci strávili celé odpoledne a předvedli jim ukázku silového tréninku.
Na závěr prvního letního bloku se "Olfiňáci" zúčastnili tradičního Skijáckého trojboje, který pořádá ČSK SKI Jilemnice. Během dvou dnů proběhly tři závodní bloky. První blok zahrnoval v sobotu ráno běh na 1 km/1,5 km, ve druhém bloku byl na programu norský sprint a ve třetím bloku se v neděli uskutečnil distanční závod volnou technikou.
V celorepublikové konkurenci jsme se neztratili a na stupně vítězů se probojovali rovnou tři "Olfiňáci". Na nejvyšší příčku 🥇 se postavila Terka Beranová, která v jednotlivých závodech obsadila 1., 2. a 2. místo mezi ženami. Eliška Bímanová si dojela pro celkové 2. místo 🥈 v kategorii juniorek s umístěními 2., 7. a 2. Pavel Melichar svými výkony 1., 4., 3. získal celkové 2. místo 🥈 mezi dorostenci. V dobré formě se předvedla i Aneta Bímanová, která skončila celkově 8. v kategorii starších dorostenek. Dále se dobře vedlo i Zuzce Bourové, která obsadila celkové 11. místo v kat. juniorek. Posledním našim zástupcem na startu, který absolvoval kompletní trojboj byl Jan Novotný, který v kategorii dor. mladších vybojoval celkovou 8. pozici.
V rámci trojboje bylo také možné startovat i pouze v jednom či dvouch ze tří závodů. Této možnosti využil Willi Bednář, který se startoval v individuálním distančním závodě, kde se mu rovněž jako zbylé partě skvěle dařilo a cílem projel v kat. dor. mladších 🥉. příčku! Stejné možnosti využil i náš jediný mužský zástupce Mike Ophoff, který nastoupil na start na 1500m, kde s časem 4:11.9 obsadil 🥉. pozici.
Po náročném úvodním programu prázdnin nyní naše dorostence čeká zasloužený týden oddechu, na který navazuje další část kempů.