Na konci minulého týdne se konalo mistrovství České republiky v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. V závodech, které byly plné napětí a emocí, se nejlepší česká mládež utkala o medaile v různých dorosteneckých kategoriích ve třech soutěžních dnech (sprint volně, distanční závod klasicky a distanční závod volnou technikou s hromadným startem). Na start MČR se postavilo hned 9 trutnovských zástupců. Kromě zástupců ČR se závodu zúčastnili i sportovci z Polska a Slovenska.

V kategorii dorostenek starších jako jediná získala cenný kov bronzová 🥉 Eliška Bímanová na 5km klasickým způsobem, která tímto potvrdila formu, ve které už se ukázala před 14 dny na ČP. Poslední den šampionátu se snažila na medailové umístění navázat, bohužel nás zradila máza a Eliška i přes tyto komplikace obsadila 5. příčku. Skvělý výsledek zajela i úřadující vedoucí žena Českého poháru juniorek Jáňa Leblochová, která si dojela pro 4. příčku s minimálním rozestupem na stupně vítězů a díky tomu si uhájila dres vedoucí juniorky poháru.

A aby toho nebylo málo, tak umístění mezi nejlepšími 🔝10 si odváží i naši mladší dorostenci/ky. V pátečním sprintu se postavil na rozšířené pódium Pavel Melichar (6.) a zbylé dva dny obsadil 2x 9 pozici. Na rozšířené podium se postavila Aneta Bímanová (5.) v distančním závodech klasicky. Rovnou 3x se do nejlepší desítky během MČR probojovala i naše nová posila Barča Kvášová (8.,10.,10.). Všichni “Olfiňáci” předvedli vynikající výkony a ukázali, že mají talent a potenciál pro budoucí úspěchy v této sportovní disciplíně. Gratulujeme Všem závodníkům k vynikajícím výkonům!

Výsledky

• Aneta Bímanová (ml. dorostenka): 12., 5., 13.
  • Barbora Kvášová (ml. dorostenka): 8., 10., 10.,
  • Alžběta Jindrová (ml. dorostenka): 22., 22., 24.,
  • Pavel Melichar (ml. dorostenec): 6., 9., 9.
  • Eliška Bímanová (st. dorostenka): 33., 3., 5.
  • Lucie Mračková (st. dorostenka): 17., 27., 29.
  • Lukáš Bouček (st. dorostenec): 22., 17., 13.
  • Jana Leblochová (juniorka): 19.(ve sloučené kategorii žen a juniorek), 8., 4.
  • Dominik Kašpar (junior): 28.(ve v sloučené kategorii mužů a juniorů), 15., 10.