Mistrovský titul pro naše dorostence na posledním republikovém šampionátu uplynulé sezóny 2022/23

Poslední zastávkou celorepublikového poháru pro tuto sezónu bylo MČR dorostu a dospělých, které opět uspořádal klub ČKS SKI Jilemnice na Horních Mísečkách.

První den boje o titul mistra republiky se uskutečnil sprint klasickou technikou, kde se „Olfiňákům“ nad očekávání vydařila kvalifikace závodu. Nejlépe se prosadila Eliška Bímanová (kat. U18), která zvládla svůj úsek v nejrychlejším čase. V kategorii dorostenců mladších se mezi první tři dokázali vměstnat Pavel Melichar (kat. U15) s druhým nejrychlejším časem a v kategorii dívek byla 3. Aneta Bímanová (kat. U15). Dále se do nejlepší desítky kvalifikačních časů probojovala Lucka Mračková (kat. 18) na 9. pozici a ve sloučené kategorii  žen a juniorek Jana Leblochová rovněž na 9. místě. Po skvěle odjeté kvalifikaci následovaly rozjížďky. Eliška i Aneta Bímanovy skončily těsně za postupem do finálových jízd a obě v celkovém pořadí obsadily 7. příčku. Do semifinálových jízd se probojovala i Jana Leblochová, která obsadila shodnou 9. pozici jako v kvalifikační jízdě, Pavel Melichar (11.), Lucka Mračková (11.) a Barbora Kvášová (12.).

Druhý den byl na programu sprint dvojic. Nejlépe se umístilo na 6. místě duo našich nejmladších holek ve složení: Aneta Bímanová a Barbora Kvášová. V kategorii dorostenek starších skončili na 8. pozici Lucka Mračková a Eliška Bímanová a mezi ženami a juniorkami si rovněž pro 8. příčku dojela dvojice Matilda Ježková a Jana Leblochová a v kategorii dorostenců starších obsadila dvojice Lukáš Bouček a Petr Nesládek 10. příčku. V rámci kombinovaných štafet se postavil na start Pavel Melichar  se svým parťákem ze Skuhrova a společně obsadili 10. příčku, Bětka Jindrová s Plzeňskou zástupkyní obsadily 8. pozici.

Celý víkend a zároveň sezónu 2022/23 zakončil závod s hromadným startem klasickou technikou, který byl pro náš oddíl skvělým završením sezóny. Pro titul MISTRYNĚ REPUBLIKY si dojela Eliška Bímanová, pro kterou je to první zlatá medaile v rámci MČR v kariéře. Titulem VICEMISTRINĚ se může po této sezóně pochlubit Jana Leblochová, která se blýskla druhým místem. Nejen Eliška a Jana, ale i další „Olfiňáci“ se umístili na vynikajících pozicích. Na pódium pro 6 nejlepších se dostali ještě na 5. místě Aneta Bímanová v kategorii dorostenek mladších a 5. Pavel Melichar (4. Čech) v kategorii dorostenců mladších. Do nejlepší desítky se dostal ještě na 7. příčce Lukáš Bouček v kategorii dorostenců starších a 8. Barbora Kvášová. Pár vteřin do první desítky chybělo i Lucce Mračkové, která obsadila 15. příčku.

Tento závod tedy zakončil celou sezónu dorostu a dospělých v rámci ČP 2022/23. V celkovém pořadí poháru (ČP) se nejlépe umístila na stříbrné příčce Jana Leblochová v kategorii juniorek. V kategorii dorostenek starších obsadila bronzovou pozici Eliška Bímanová. Těsně za stupni pro nejlepší trojici skončila 4. Aneta Bímanová v kategorii mladších dorostenek a 5. příčku obsadil náš mladší dorostenec Pavel Melichar. Mezi nejlepších 10 se dokázala probojovat ještě na 7. pozici Barbora Kvášová (kat. mladší dorostenka). Pár bodů za první desítkou skončil na 14. příčce Lukáš Bouček.  Díky těmto skvělým individuálním výsledkům dokázala skupina dorostu obsadit v celkovém pořadí klubů 6. pozici.

Gratulujeme všem závodníkům k vynikajícím výkonům a těšíme se na jejich další úspěchy v budoucnu.

Jednotlivé výsledky „Olfiňáků“ z uplynulého víkendu:

Aneta Bímanová: 7., 6., 5.                            Veronika Černá: -, 21., 30.

Barbora Kvášová: 12., 6., 8.                         Klára Retková: -, 21., 31.                              

Alžběta Jindrová: -., 8., 17.                          Lukáč Bouček: 21., 10.,

Pavel Melichar: 11., 8., 5.                             Petr Nesládek: -, 10., 33

Eliška Bímanová: 7., 8., 1                              Jana Leblochová: 9., 8., 2.

Lucka Mračková: 11., 8., 15.

 

Celkové pořadí ČP 2022/2023:

Aneta Bímanová (dor. ml): 4.                      Veronika Černá (dor. st): 44.

Barbora Kvášová (dor. ml): 7.                      Klára Retková (dor. st):  48.

Alžběta Jindrová(dor. ml): 30.                           Lukáč Bouček (dor. st): 14.

Pavel Melichar(dor. ml): 5.                           Petr Nesládek(dor. st): 51.

Eliška Bímanová (dor. st): 3.                        Jana Leblochová (jun): 2.

Lucka Mračková(dor. st): 18.                      Dominik Kašpar (jun): 12.