Skvělý start do nové sezóny ze strany našich dorostenců. Uplynulý víkend se výběr našich dorostenců a juniorů zúčastnil mezinárodního závodu ze série FIS Slavic Cup pořádaného na Štrbském Plese. První den byl na programu sprinterský závod volnou technikou, kde naši sportovci závodili ve společné kategorii mužů a žen, tedy někteří dorostenci závodili i s témeř dvakrát staršími sportovci. Nejlépe si na trati vedla naše nejzkušenější juniorka Jana Leblochová, která se probojovala až do finálové jízdy, kde bohužel v cílové rovince upadla a sprint dojela na celkovém 6. místě. Dále se až do semifinálových jízd probojovala Eliška Bímanová, která obsadila 9. pozici. O pár desetin utekly semifinálové jízdy našim klukům. Lukáš Bouček obsadil 13. místo a Pavel Melichar 14. příčku. Skvěle si vedly i naše dorostenky prvním rokem, které se mezi ostatní konkurencí neztratili. Barča Kvášová skončila na 20. místě a Aneta Bímanová po smolném pádu na 26. pozici.
Druhý den byl na programu intervalový závod, kde obě kategorie čekala trať 10 km klasickou technikou. Excelentní závod zajelo opět duo Eliška Bímanová a Jáňa Leblochová. Holky mezi ženami obsadily 4. a 5. pozici (a ve své kategorii juniorek 2. a 3.). Zlepšení zaznamenaly i naše dorostenky, kdy Barča Kvášová dojela na 16. místě a Aneta Bímanová na 17. pozici. V kategorii mužů se tentokrát lépe vedlo Pavlovi Melicharovi, který si dojel pro 15. příčku a Lukáš Bouček dorazil do cíle na 28. pozici.
Nyní čekají Janu a Elišku reprezentační závody v rakouském Ulrichu. Zbytek skupiny dorostenců a dospělých se bude připravovat na blížící se první ČP, který se nejspíš bude konat v Jablonci nad Nisou mezi vánočními svátky.