Ve dnech 30.6. - 3.7.2010 proběhlo žákovské soustředění u Peteho v Adršpachu. Závodníci se do Adršpachu dopravili na horských kolech a v jejich sedle strávili také většinu času soustředění. Během 2 dnů realizovali výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí. Ve čtvrtek jeli terénem na Bišík, kde vystoupali na hrad a prošli skalami, navštívili také Teplice.

Samozřejmě se zastavili v prodejně Redpoint, kde obdivovali vystavená kola a vybavení. V pátek vyrazili na Ostaš, kde si prošli okruh skalním bludištěm a vydali se také na Kočičí hrad, po cestě samozřejmě neustále zdolávali menší skalky. Čtvrteční odpoledne strávili žáci v Adršpašských skalách a lezli pod dohledem instruktorů Pavla Vondráčka (Zikiho), Lukáše Jánského a Kristýny Šretrové. Lezlo se na Křížovém vrchu na "Hodináře", "Kocoura" a "Větrnou". Tradičně se poslední noc spalo venku pod širákem. Mimo hlavní tréninkové fáze byla většina týmu neustále v pohybu, neboť Peteho posilovna s boldrovou stěnou pro ně byla stále otevřená, příp. se dal hrát ping-pong atp. V sobotu již následoval přesun zpět do Trutnova přes Janovice - Jívku - Radvanice - Petříkovice. Mladší žáci jeli po silnici a starší terénem. Skvělou atmosféru výcvikového tábora umocnilo nádherné slunečné počasí, nadstandardní ubytování a strava a samozřejmě překrásné prostředí Adršpašského skalního města. Letos proběhl výcvikový tábor bez zranění a to nejen díky odbornému dohledu Oskara Šretra, Martiny Švarcové a Jarmily Šubrtové.

Rádi bychom zde poděkovali manželům Blahnovým za pozvání a skvělou péči, lezeckým instruktorům a Honzovi Augustovi za doprovod při přejezdu TU - ÁDR - TU.