V termínu 7. - 14.7.2011 proběhlo první společné soustředění se závodníky Ski Skuhrov. Soustředění se odehrálo v krásném prostředí Orlických hor na zámečku Pádolí. Z našeho klubu se výcvikového tábora účastnila skupina žactva v čele s Oskarem Šretrem, skuhrovští zde trénovali v plném složení, tedy od přípravky až po dorost pod trenérským vedením Josky a Petra Michlových.

Naši závodníci odstartovali vétéčko přesunem na horských kolech z Trutnova přes Skalici, Nové Město n. M., Spy dále přes Bystré a Sedloňov do Deštného v Orlických horách se závěrečným stoupáním na Pádolí. Starší ještě jeli přes Peklo a Sněžné. Ti, kteří absolvovali nejdelší trasu najeli okolo 74 km. Odpoledne následoval první společný trénink se závodníky Skuhrova. Tréninkový program byl velmi pestrý. Závodníci absolvovali výlety na kolech, pěší výlet na nejvyšší horu Orlických hor Velkou Desnou, cyklistickou časovku, orientační závod, závodivou hru "Tarzan". Součástí VT byla i brigáda na úklid pasek a návštěva skanzenu "Villa Nova" se středověkou tématikou. Kromě organizovaných tréninků se žáci dostatečně vyžili při stolním tenise, vybíjené či ragby.

Společné soustředění se skuhrovskými závodníky přineslo nový náboj, zdravou rivalitu a nová přátelství. Děkujeme za pomoc především Jakubovi Opočenskému a Viktoru Kuhnovi, kteří na VT působili v roli trenérů, dále také Janu Augustovi, Jiřímu Semerákovi, Janě a Petru Mračkovým za vedení skupin při cyklistickém přesunu Trutnov - Pádolí a zpět. Skuhrovským patří poděkování nejen za organizaci a uspořádání společného soustředění ale také za získání příspěvku na toto soustředění z krajských grantů Královéhradeckého kraje.