Ve dnech 30.5. - 3.6.2011 proběhlo letošní první soustředění skupiny žactva. Výcvikový tábor proběhl formou "příměstského" tábora, kdy závodníci bydleli a stravovali se doma a vyráželi pouze na společné akce. V pondělí, ve středu a v pátek absolvovali žáci výlety. V pondělí se začalo výstupem na nejvyšší horu Krkonoš.

Trasa vedla z Pece pod Sněžkou Obřím dolem na vrchol hory a dolů se šlo přes Růžovou horu opět do Pece pod Sněžkou. Ve středu žactvo vyrazilo na horských kolech do Adršpachu k "Petemu na oběd". Žáci byly na tento výlet rozděleni do několika výkonnostních skupin, které do Ádru vyrazily různými oklikami s různě náročným terénem. Na trase nechybělo třeba stoupání ze Lhoty na Brendy nebo přejezd hřebenu mezi Radvanicemi a Janovicemi a. j. V pátek následoval závěrečný výlet formou indiánského běhu z Pomezních bud přes Rýchorskou boudu do Mladých Buků. Oskar sice plánoval, že by se dalo dorazit až do Trutnova, ale vzhledem k vyčerpání některých svěřenců trasu operativně zkrátil. V úterý a ve čtvrtek se tréninky odehrály v Trutnově. V úterý dopoledne byla brigáda na Paradráze a odpoledne následovaly soutěživé hry v areálu u ZŠ Komenského. Ve čtvrtek dopoledne se běžel závod v orientačním běhu dvojic, jehož vyhlášení následovalo odpoledne a ceny dostaly všechny hlídky, které nalezly všechny kontroly, což se nepodařilo pouze jedné nejmenované dívčí hlídce. Odpoledne se opět hrály hry u školy.

Soustředění se vydařilo a počasí i přes nepříliš optimistické meterologické předpovědi vyšlo na jedničku. Zvláštní poděkování patří dobrovolníkům z řad rodičů a přátel běžeckého lyžování za doprovod na cyklistické výpravě do Ádru - Janě Mračkové, Honzovi Augustovi a Jirkovi Semerákovi. Výlety trenérsky zajistil Petr Murčo.