Z náročného soustředění, poznamenaného nepřízní počasí i drobnými nehodami, se vrátila skupina dorostu lyžařského oddílu OlfinCar Vella Trutnov. Patnáctičlennou skupinu, která projížděla na silničních kolách Pyreneje, doplnil také bývalý trutnovský reprezentant v běhu na lyžích Ondřej Horyna.

Trutnovští běžci na lyžích trénovali na kolech v Pyrenejích „Soustředění jsme zahájili u pobřeží francouzského Atlantiku ve městě Messanges. Postupně jsme projeli šesti etapami přes francouzsko-španělskou hranici - přes Dax, Orthez, Oloron-Sainte-Marie, Candanchú, Jaca, Biescas, Ainsa, Campo, Sort, La Seu d´Urgell, Ripoll a závěrečné město L´escala bylo u Středozemního moře," přiblížil týdenní program napříč Pyrenejemi asistent trenéra Michal Schreiber.

Trutnovští běžkaři na silničních kolech ujeli téměř 800 kilometrů. Bohužel, počasí jim nepřálo. „Téměř celé soustředění nám propršelo," konstatoval Michal Schreiber. Kromě deště zkomplikovaly náročnou cestu také drobné nehody. Ty se naštěstí obešly bez vážnějších následků. „Cestou došlo k několika pádům, ale vše jsme zvládli a vrátili se v pořádku zpět domů," dodal trutnovský kouč.

Autor článku a fotky: Trutnovinky