Nejmladší „Olfiňáci“ si zlepšovali dovednosti na soustředění. Trutnov - Ještě před koncem školního roku svá těla řádně rozhýbali chlapci a dívky z lyžařského oddílu Olfin Car Vella Trutnov. Nejmladší členové sportovního klubu absolvovali šestidenní soustředění, které se konalo tradičně ve Studenci.

„S těmi staršími jsme se na místo dopravili na kolách, takže děti měly hned první den v nohách více než třicet kilometrů,“ přiblížil začátek sportovního pobytu trenér Josef Lábus. Kolo, běh, míčové hry, atletika, ale i pěší túry a orientační závody, to vše zařadili trenéři do náročného programu. „Cílem soustředění je rozvoj pohybových dovedností,“ konstatoval Josef Lábus a dodal: „Jednotlivé disciplíny jsme vyhodnotili a všechny děti si domů odnesly drobné ceny. Odměnou jim byl také výlet do Harrachova a zmrzlina v Jilemnici.“

Přestože malí sportovci denně vstávali v časných ranních hodinách, kdy je čekala rozcvička, pak absolvovali dopolední a odpolední tréninky a museli plnit i své školní povinnosti, vrátili se domů spokojeni a plní dojmů a nových zážitků. „Na soustředění se vždycky moc těším, protože si to s kamarádkama z oddílu užijeme. Mám nejradši závody a výlety na kole. Líbila se mi i stezka odvahy, byla to sranda,“ svěřila se hned po návratu Anetka Bímanová z přípravky. Nyní čeká na děti z Olfin Car Vella Trutnov odpočinkové období, ale jen na pár týdnů, protože i během prázdnin absolvují dvě sportovní soustředění, jako přípravu na sérii podzimních přespolních běhů a následně zimní závody v běžeckém lyžování.

Autor článku a fotky: Trutnovinky