Oddíl běžeckého lyžování Olfin Car Vella Trutnov ve středu vyhlásil nejlepší sportovce sezony 2014/2015. Největší pohár pro Krále trutnovské stopy nemohl připadnout nikomu jinému než Evě Vrabcové Nývltové. O zahájení akce ve školní jídelně ZŠ Komenského se postaral svým proslovem předseda klubu Jan Dudek.

Největší radost měl z toho, že se podařilo zvýšit členskou základnu mezi těmi nejmenší. Zajímavou informaci zmínil v kontextu se změnou vedení na lyžařském svazu, jehož novým předsedou se stal Aleš Máslo. V uplynulé sezoně fungovalo v České republice dvanáct sportovních center mládeže (SCM), z nichž jedno jsme měli i v Trutnově. Od příští sezony tento status zůstane jenom sedmi klubům a Olfin Car Vella Trutnov bude nadále jedním z nich! „Je to velké ocenění práce celého oddílu,“ zdůraznil Dudek, že Trutnov setrvá ve společnosti největších českých oddílů. Navíc, vedoucí trutnovského centra Vladimír Šlofar byl jmenován ústředním trenérem všech středisek, takže bude dohlížet na lyžování mládeže po celé republice.

Jan Dudek ještě přinesl i pozitivní zprávy z pondělního zastupitelstva o cyklostezce na Housce. „A v úterý nám také přišlo stavební povolení k rekonstrukci na Para, takže teď už nám zbývá jen taková maličkost - sehnat nějaké miliony,“ ušklíbl se. Lyžařský klub zažádal o grant a čeká na výsledek, jak to s ním dopadne. A pak už následovalo asi hodinové vyhlášení nejlepších sportovců jednotlivých tréninkových skupin, o jejichž výkonech vždy referovali jejich hlavní vedoucí. Zajímavostí je, že v Trutnově je třeba i skupina pro děti od 3 do 6 let, které s lyžováním seznamuje Martina Švarcová. Většinou se schází ve středu od 16 do 17 hodin v areálu školu.

Přípravku má pod palcem Josef Lábus, který v září začne už svou čtyřicátou tréninkovou sezonu. A prý poslední. Letos byla jeho nejlepší svěřenkyní Alžběta Jindrová. Žákovské naděje v Trutnově vychovává Oskar Šretr, když největší úspěchy sklízela Jana Leblochová. Skupinu dorostu a dospělých trénuje Vladimír Šlofar. V dorostenecké kategorii zářila Tereza Beranová a mezi dospělými samozřejmě Eva Vrabcová Nývltová. Reprezentantka, která se na mistrovství světa ve Falunu dvakrát umístila v elitní desítce, si poté z rukou předsedy klubu převzala také hlavní trofej pro Královnu trutnovské stopy.

Slavnostním vyhlášením udělali běžci na lyžích tečku za uplynulou sezonou, ovšem někteří závodníci v oddíle už od pondělí zahájili přípravu na tu nadcházející. Lyžařský kolotoč se prostě nezastavuje.

Přípravka

 1. Alžběta Jindrová
 2. Lucie Mračková
 3. Eliška Bímanová

Žactvo

 1. Jana Leblochová
 2. Ondřej Krákora
 3. Vojtěch Fišer

Dorost

 1. Tereza Beranová
 2. Vendula Mračková
 3. Vladimír Šlofar ml.

Dospělí

 1. Eva Vrabcová Nývltová
 2. Ondřej Horyna
 3. Ondřej Dudek

Autor článku a fotky: Trutnovinky