Stovky naběhaných kilometrů, cyklotúry v České republice i vysokohorské v zahraničí, posilování, tréninky na bruslích, závody na kolečkových lyžích a první kilometry na sněhu v hale v německém Oberhofu. To je jen část z toho, co těsně před začátkem prázdnin a během nich stihli chlapci a dívky z oddílu běžeckého lyžování Olfin Car Ski teamu.

To vše s jediným cílem. Být zase o něco lepší než v loňském roce. Zda se běžkaři dobře připravili na nadcházející sezonu, si někteří otestují již tento víkend ve Vysokém nad Jizerou, kde se konají první přespolní běžecké závody. Všechny tréninkové skupiny se přes léto zúčastnily soustředění, při nichž pod dohledem trenérů absolvovaly takzvanou suchou přípravu. Její hlavní náplní byl především běh, jízda na kolečkových bruslích či lyžích, jízda na kole a posilování.

Nejstarší skupina se před několika dny vrátila z Oberhofu, kde nazula lyže a najela první kilometry na sněhu ve speciální hale. Skvělých výsledků dosáhla skupina dorostenců a juniorů pod vedením Vladimíra Šlofara při závodech na kolečkových lyžích na Strakonicku. Mezi juniorkami byla nejlepší Vendula Blahnová (1. místo), v kategorii starších dorostenců získal prvenství Mike Ophoff, druhou příčku obsadil Jaroslav Korbelář, Vendula Mračková získala bronz v kategorii starších dorostenkyň, mezi mladšími dorostenci byl nejlepší Martin Adamec (1. místo).

Autor článku a fotky: Trutnovinky