Hned čtyři „olfiňáci“ bojují o místa v reprezentačním týmu. Zimní sezóna se naplno rozjíždí a závodníci z oddílu běžeckého lyžování Olfin Car Ski teamu jsou v těchto dnech v jednom kole. Málokdo však tuší, že se v Trutnově, pod dohledem trenéra Vladimíra Šlofara, rodí možné budoucí hvězdy českého lyžování. Hned čtyři jeho svěřenci totiž bojují o místo v reprezentaci České republiky.

Všichni olfiňáci mají za sebou náročná soustředění, někteří se již postavili do závodní stopy a každý z nich vyhlíží rok 2018, kdy se naplno rozjede závodní sezóna. Již nyní však můžeme konstatovat, že někteří mají před sebou slibnou kariéru a je možné, že se stanou členy reprezentačního týmu. A že se nejedná o jednu naději, ale hned čtyři, to potvrdil bývalý reprezentační trenér a nynější trenér dorostu a juniorů Vladimír Šlofar. „O nominaci do reprezentačního družstva o účast na juniorské mistrovství světa bude usilovat Mike Ophoff, který je příslibem trutnovského lyžování v kategorii juniorů, především na distančních tratích,“ uvedl Šlofar.

Mike Ophoff, sympatický vysoký běžec na lyžích, předvedl skvěle zvládnutou letní přípravu na závodech na kolečkových lyžích v německém Oberwiesenthalu, kde zdatně konkuroval členům mužského reprezentačního A-týmu a nenechal nikoho na pochybách, že se s ním musí počítat na čele závodního pole. „Doufám, že letos bude o stejné posty usilovat také Jaroslav Korbelář,“ doplnil Šlofar. Díky této chlapecké dvojici získal oddíl v minulých letech hned několik mistrovských titulů.

Další výraznou tváří Olfin Car Ski teamu je určitě juniorka Tereza Beranová, která vyniká především na krátkých sprinterských tratích. Fantastického úspěchu dosáhla v uplynulém víkendu v rakouském St. Ulrichu při závodu ze série OPA Cup, kde se stala nejlepší českou běžkyní na lyžích v kategorii juniorek. V těžké celosvětové konkurenci za sebou nechala kompletní českou reprezentaci. Ve finále obsadila skvělé 5. místo. „Tereza potvrzovala svoji formu již při závodech na kolečkových lyžích a soupeřky musejí počítat s tím, že patří k české špičce mezi juniory. Jejím cílem je nominace na mistrovství světa juniorů,“ řekl trenér Šlofar.

Top výsledků začínají dosahovat i závodníci mladších kategorií. „Růžky vystrkuje“ nastupující generace v podání dorostence Martina Adamce. Ten na sebe výrazněji upozornil na republikových závodech na kolečkových lyžích. „Svou výkonnost potvrdil i při nedávném FIS závodě na deset kilometrů volnou technikou s hromadným startem v Rakousku, kde dokázal, i přes kolizi na trati a zlomenou hůl, držet krok s o rok staršími soupeři a skončil na 23. místě, což považuji, s ohledem na celosvětovou účast, za skvělý výsledek,“ řekl Vladimír Šlofar. Také Martin Adamec má touhu probojovat se do reprezentace, a to do družstva U18. Zároveň chce bojovat o nominaci na Evropské olympijské hry mládeže.

Těchto a dalších úspěchů by sportovci z Olfin Car Ski teamu nedosáhli bez poctivé dřiny. Tréninky absolvují čtyři až pětkrát týdně, mají za sebou řadu náročných soustředění. V průběhu přípravného období se zúčastnili pěti zahraničních soustředění - Itálie, Slovensko, Německo, Slovinsko a Švédsko, a dalších tří v České republice - Boží Dar, Nové Město na Moravě a Zadov. O dalších úspěších trutnovských běžců na lyžích na českých i zahraničních závodech vás budeme informovat.

Autor článku a fotky: Trutnovinky