Uplynulý víkend proběhlo další kolo českého poháru dorostu a dospělých v lyžařském areálu na Zadově. Do závodu se vydalo 11 trutnovských dorostenců a juniorů.

První den byl na programu norský sprint volnou technikou. Nejlepší umístění z „Olfiňáků“ vydřela Lucka Mračková, která nejprve ovládla kvalifikační jízdu sprintu a poté v rozjížďkách po bojovném výkonu skončila na stupních vítězů, kde se postavila na bronzový stupínek🥉. Dalším vynikajícím výsledkem se blýskla Eliška Bímanová, která v totožné kategorii obsadila 🥔 4. pozici hned za Luckou a také mezi nejlepší desítku této kategorie dorostenek starších se ukázala na  8. příčce Jana Leblochová. Dalším příjemným překvapením bylo umístnění Dominika Kašpara, který rovněž jako Lucka dojel ve sprintu pro 🥉 bronzovou medaili mezi juniory. V této kategorii se také procpal mezi nejlepší Aleš Škoda na 9. příčce.

Druhý den byl na programu distanční závod klasickou technikou s intervalovým startem. V nejlepší formě se tentokrát ukázala Eliška Bímanová, která na 7km trati nestačila pouze na jedinou soupeřku a obsadila 🥈 stříbrnou příčku. Zadařilo se také Lukášovi Boučkovi, který se skvěle popral s tratí a obsadil v kategorii dorostenců starších 9. pozici. Na skvělý výkon z prvního dne také navázali Dominik Kašpar, který uzavřel nejlepší šestku mezi juniory, a Aleš Škoda, který opět obsadil 9. příčku.

Gratulujeme všem za výborné výsledky a nyní čeká skupinu dorostu a dospělých příprava na další kolo ČP, který se bude konat začátkem března na ožím Daru.

 

Dále vyhlížíme MČR žactva, které se koná již tento víkend ve Vrchlabí, tak nezapomeňte držet palce, ať to cinká!

 

Dílčí výsledky jednotlivých závodníků:

 

Aneta Gultová (U16W) – 12., 13.

Alexandr Síč (U16M) – 16.,20.

Lucka Mračková (U18W) – 3. 18.

Eliška Bímanová (U18W) – 4., 2.

Jana Leblochová (U18W) – 8., 15.

Alžběta Dvorská (U18W) – 21. 21.

Lukáš Bouček (U18M) – 26., 9.

Vojtěch Jindra (U18M) – 30., 17.

Petr Nesládek (U18M) – 31., 28.

Dominik Kašpar (Junioři) – 3., 6.

Aleš Škoda (Junioři) – 9., 9.