Po dlouhých dvou letech se uskutečnilo mistrovství ČR, které hostilo Vrchlabí. Třídenního závodu se zúčastnilo 9 „Olfiňáku“, kteří se v četném poli více jak čtyř stovek soupeřů neztratili.
Hned první den zazářil ve sprintu volnou technikou Pavel Melichar, který se probojoval až do „A“ finále a skončil na pódiovém 6. místě v kategorii U15M. V dobré formě se také ukázala Aneta Bímanová (U15W), která skončila pouze o jednu příčku za top 10. Mezi mladšími žáky se do nejlepší dvacítky probojoval William Bednář(U13M) na 18. pozici.
Druhý den byl na programu distanční závod klasickou technikou. Tentokrát nejlepší umístění zaznamenala Anetka Bímanová, která si dojela pro pódiové 6. místo. O jednu příčku si pohoršil oproti pátečnímu sprintu Pavel Melichar, který obsadil v cíli 7. příčku. V kategorii U13 se vydařil závod Lucce Horké, která skončila na 14. místě a Williemu Bednářovi, který proťal cílovou pásku na 16. pozici.
Poslední, třetí den byl na programu pro kategorii U15 stíhací závod opět klasickou technikou. Na trať vyjížděla Anetka Bímanová ze 6. pozice, kterou dokázala udržet až do cíle. Stejný výkon předvedl i Pavel Melichar, který stejně jako předchozí den dokázal uhájit 7. příčku. Dobrým výkonem se předvedla i Bětka Jindrová, která se probojovala mezi nejlepší dvacítku závodnic ve své věkové kategorii.
Žákyně a žáci mladší U13 a U14 měli na programu štafetový závod klasickou technikou. V holčičí kategorii startovala Lucka Horká ve výběru krajské štafety spolu s dvěma děvčaty ze Skuhrova nad Bělou. Holky předvedly velmi bojovný výkon a dojely si pro senzační 4. místo v konkurenci 45 štafet. V chlapecké kategorii jsme vytvořili čistě oddílovou štafetu ve složení: William Bednář, Jan Novotný a Johan Marek. Kluci se skvěle dokázali poprat s tratí a vybojovali 24. příčku.
Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněním za vzornou reprezentaci klubu!
Nyní čeká skupinu žactva dva týdny přípravy před nadcházejícím ČP v Jablonci nad Nisou.
Skol!!
Jednotlivé výsledky „Olfiňíků“:
Lucka Horká - 25., 14., 4.
Hana Kotroušová - 59., 63., 41.
William Bednář - 18., 16. , 25.
Jan Novotný - 24., 28., 25.
Marek Johan - 25., 23., 25.
Aneta Bímanová - 11., 6., 6.
Alžběta Jindrová - 21., 22., 20.
Pavel Melichar - 6., 7., 7.
Tomáš Nesládek - 57., 41., 39.