První únorový víkend proběhlo další kolo Českého poháru na Božím Daru pro dorost a dospělé. Dvoudenní závod se po dlouhé době uspořádal na Jahodové louce, která je hlavním zázemím pořádajícího klubu LK Slovan Karlovy Vary.

První den byl na programu sprint klasickou technikou. Na nejkratší distanci se do semifinálových bojů probojovala pouze Eliška Bímanová, která skončila na 9. příčce.

Druhý den byl pro „Olfiňáky“ o poznání lepší. Eliška Bímanová si dojela na pětikilometrové trati volnou technikou pro🥈stříbrnou medaili. Rovněž v této kategorii zazářily také Jana Leblochová na 8. příčce a Lucka Mračková, která dojela na 9. pozici. Mezi dorostenci U18 si vybojoval letošní výsledkové maximum Lukáš Bouček, který skončil na 7. příče se ztrátou pouhé 0,2 s na pódium. V juniorské kategorii ukázal také stabilní formu Dominik Kašpar, který obsadil 8. pozici na 10 km volně.

Všem zúčastněním gratulujeme za výborné výsledky!

 

Nyní čeká skupinu dorostu a dospělých delší závodní pauza, ale skupinu žactva čeká již tento víkend ČP v Jablonci nad Nisou, tak držte palce, ať nám to cinká. 🥇🥈🥉

 

Výsledky lze dohledat na: https://sport-casomira.cz

Výsledky jednotlivých „Olfiňáků“:

⚫️Aneta Gultová: 16., 20.

⚫️Klára Retková: 25., 28.

⚫️Alexandr Síč: 25., 16.

⚫️Eliška Bímanová: 9., 2.

⚫️Jana Leblochová: 21., 8.

⚫️Lucie Mračková: 27., 9.

⚫️Veronika Černá: 50., 46.

⚫️Lukáš Bouček: 29., 7.

⚫️Vojtěch Jindra: 36., 23.

⚫️Petr Nesládek: 43., 38.

⚫️Aleš Škoda: 11., 17.

⚫️Dominik Kašpar: 14., 8.