Poslední březnový víkend byl doslova nabitý závody. V sobotu se uskutečnilo MČR mužů a žen, které se konalo na Horních Mísečkách, kde nás čekal nejdelší možný závod, ve kterém se bojuje o mistrovské tituly. Na stupně vítězů se dokázali probojovat rovnou dva trutnovští zástupci. V kategorii mužů (elite) se na 50 km volně blýskl 🥉 bronzovou medailí Radek Šretr a v kateogrii mužů M40-49 získal 🥈 stříbrnou medaili Pavel Šimek. Na startu se také objevili i naši dva junioři. Dominik Kašpar dojel do cíle na 6. příčce a Aleš Škoda na 12.

 

Součastně s těmito závody se také konal mezinárodní závod FIS Slavi cup v Polském Zakopanem.  Dvoudenního programu se zúčastnila Eliška Bímanová a Alžběta Dvorská. První den byl na programu klasický závod s intervalovým startem. V plné konkurenci polské reprezentace žen se neztratila ani jedna z našich holek. Na 5km trati vybojovala Eliška 8. příčku a Bětka 25. Druhý den se uskutečnil závod s hromadným startem, kde se holky opět předvedly v dobré formě. Eliška dojela na 9. pozici a jako 17. proťala cílovou pásku Bětka. 

A aby toho nebylo málo, tak v neděli proběhlo kritérium posledního sněhu ve Skuhrově. Obratnostního závodu, který byl posledním závodem tohoto roku v našem kraji, se zúčastnila skupina přípravky a žactva. Z 25 „Olfiňáků“ na startu se probojovali na stupně vítězů na 🥈stříbrné příčce Kornfeldová Amálie a Dvorský Antonín Karel a na 🥉 broznovém stupínku skončili: Horká Lucie a Novotný Jan. 

Gratulujeme všem našim závodníkům za skvělé výkony!! 

Nyní nás už pouze čeká poslední víkendový závod na Horních Mísečkách, kde se koná poslední kolo MČR dorostu a juniorů tohoto roku. Držtě palce! 

Skol :)