Mistrovství ČR na Horních Mísečkách nám ukončilo sezónu.

Uplynulý víkend proběhly poslední závody této sezóny na Horních Mísečkách, kde se uspořádalo třídenní MČR dorostu a dospělých.

Jako první ze tří závodů byl na programu pro skupinu dorostu team sprint dvojic, který se jel volnou technikou.  Nejlepší výsledek zaznamenala dvojice Lucka Mračková a Eliška Bímanová, které se dokázaly prosadit na stupně vítězů. V silně nabité konkurenci vydřely  excelentní bronzovou příčku 🥉.  Velkým překvapením dne byla pro nás také dvojice Alexandr Síč a Pavel Melichar, kteří dojeli na excelentní 5. pozici. Junioři a dospělí měli místo team sprintu individuální sprint volnou technikou. Na start se postavili oba dva trutnovští junioři. Dominik Kašpar skončil v celkovém pořadí na 10. místě a Aleš Škoda 18.

Druhý den byl na programu štafetový závod trojic klasickou technikou a opět nejlepší výsledek zaznamenaly naše starší dorostenky, které ve složení Lucka Mračková, Matilda Ježková a Eliška Bímanová obsadily🥉 bronzovou příčku. Zadařilo se i našim dorostenkám mladším (Aneta Gultová, Aneta Bímanová a Alžběta Jindrová), které si v závodě dojely pro 6. místo.  V kategorii dorostenců mladších a starších si obě štafety shodně dojely ve svých věkových kategoriích pro 9. místa.  Naše poslední štafeta, která se postavila na start mistrovského závodu, byla štafeta mužů ve složení Dominik Kašpar, Pavel Šimek a Aleš Škoda. Ti obsadili 11. pozici.

Úplně posledním závodem byl distanční závod volnou technickou hromadně. Výbornou formu opět potvrdila Eliška Bímanová, která vybojovala nepříliš populární, ale přesto vynikající, 4. příčku. V téže kategorii se povedl závod i Lucii Mračkové, která obsadila 8. pozici. V kategorii dorostenek mladších ukázala své kvality taky Anetka Bímanová, která dojela s minimální ztrátou na umístění v top 6 na 9. místě. Mezi dorostenci a juniory se vydařil závod nejlépe Dominku Kašparovi, který v juniorech dojel na 10. příčce. V kategorii mladších dorostenců obsadil Pavel Melichar 12. pozici i přes to, že hned v prvním kole závodu zlomil hůlku.

 

V celkovém pořadí celého Českého poháru si tak skupina dorostenců odnáší 7. příčku, 9. pozici v celkovém hodnocení žactva a 9. příčku v dospělé kategorii. V celkovém hodnocení za všechny věkové skupiny si odnášíme 8. příčku z konkurence 58 lyžařských oddílů, které se zúčastnily ČP.

 

V individuální kategorii nejlépe dopadla se čtyřmi cennými kovy z MČR na krku Eliška Bímanová, která obsadila v celkovém hodnocení 3. příčku v kategorii dorostenek starších. V této kategorii se kromě Elišky dostaly mezi TOP10 i Lucka Mračková na 9. pozici a Jáňa Leblochová na 10. příčce. Dále se mezi nejlepší v celkovém pořadí prosadil Dominik Kašpar na 6. místě. V žákovské kategorii si umístění v TOP10 vybojovali 8. Anetka Bímanová a 9. Pavel Melichar. Těsně za nejlepší desítkou obsadila 12. příčku Lucka Horká.

 

 

Všem „Olfiňákům“,  kteří se postavili na start jakéhokoliv závodu v ČR  děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a gratulujeme za excelentní výsledky z letošní sezóny.

 

 

Výsledky v celkovém hodnocení ČP:

Žactvo:

Lucie Horká - 12.

Jan Novotná - 29.

Marek Johan - 28.

Tomáš Matoulek - 21.

William Bednář - 17.

Matyáš Buryšek - 34.

Alžběta Jindrová - 25.

Aneta Bímanová - 8.

Pavel Melichar - 9.

 

Dorost:

Klára Retková - 28.

Aneta Gultová - 16.

Alexandr Síč - 30.

Matilda Ježková - 32.

Alžběta Dvorská - 28.

Jana Leblochová - 10.

Lucie Mračková - 9.

Eliška Bímanová - 3.

Vojtěch Jindra - 35.

Lukáš Bouček - 15.

 

Junioři:

Aleš Škoda - 13.

Dominik Kašpar - 6.