Minulý víkend se na kronoškém "ledovci" na Horních Mísečkách odehrálo poslední kolo českého poháru žactva. Tyto závody nabídly našim mladším "Olfiňákům" poslední příležitost ukázat své excelentní dovednosti a talent před zraky trenérů, fanoušků a rodičů. Po předchozí úspěšné medailové jízdě na MČR jsme byli velice zvědaví, jestli si formu přivezli i na poslední etapu ČP. Dopředu Vám mohu prozradit, že přivezli! Ze dvou distančních závodů si domů vezeme: 1x 🥇, 3x 🥈, 2x 🥉!
V sobotním distančním závodě klasickou technikou si nejlépe vedlo duo: stříbrná 🥈Amálie Kornfeldová a 🥈William Bednář, pro 🥉 medaili si dojel do cíle Vojta Kysela. Mezi nejlepší se dokázali prosadit i další “Olfiňáci” a na širším pódiu vystoupali: 5. Adam Kohoutek, 6. Matěj Hamáček, 5. Hromádková Elen, 5. Lucie Horká! Dále těsně za širším podiem dojel do cíle na 8. pozici Jan Horáček.
Druhý den se uskutečnil poslední závod této sezóny pro kategorii žactva. Na programu byl stíhací závod volnou technikou, kde sportovci vyráží na trať se ztrátou z předchozího dne. Napínavý závod zajela Amálka Kornfeldová, která předvedla skvělý finiš a dojela si pro další 🥇medaili. Medailové zlepšení si zapsal také Vojta Kysela, který se posunul na 🥈 příčku se ztrátou 3 vteřiny na vítěze a další medaili do sbírky přidal i Willi Bednář, který si dojel pro 3. příčku! Dále se mezi TOP10 prosadili: 7. Matěj Hamáček, 9. Jan Horáček, 10. Adam Kohoutek a 5. Lucká Horká!
Tento víkend následně ukončil sezónu českého poháru 2023/24 a mohlo tak dojít k závěrečnému vyhlášení celkového bodování ČP. Na nejvyšší stupínek se po velice povedené sezóně postavila 🥇🏆Amálka Kornfeldová s celkovým počtem 118 bodů. Na 🥉 příčce skončilo duo Vojtěch KYSELA (108bodů) a Willi Bednář
110bodú). Na závěr proběhlo vyhlášení soutěže družstev žactva. Díky naprosto skvělým výsledkům naších "Olfiňáků" v průběhu celé sezóny jsem po dlouhých 14 letech obsadili 2. příčku ‼️mezi všemi kluby. Tento úspěch si zaslouží velké poděkování všem, kteří se na tomto výsledku podíleli! Za OlfinCar ski team Děkujeme 🙂