Stejně jako u skupiny žactva se poslední závody konaly na Horních Mísečkách, kde nechyběla ani většina členů reprezentace. Na Horních Mísečkách čekala dorostence a dospělé náročná trojdenka složená ze dvou intervalových závodů a závodů štafet. Po velmi vydařeném víkendu na MČR žactva (5 cenných kovů) se chtěla svou vysokou výkonností pochlubit i naše nejstarší skupina dorostu a dospělých. Kromě pravidelných účastníků MČR a ČP dorostu a dospělých náš tým pro tentokrát posílila i naše nejzkušenější závodnice a olympionička Terka Beranová a  “olfiňáci” z kategorie U14.

 

V pátečním intervalovém závodě volnou technikou se nejlépe zadařilo Elišce Bímanové, která rozšířila svou již botahou sbírku o další bronzovou medaili. Dále se mezi nejlepších TOP10 ve svých kategoriích prosadila většina trutnovského startovního pole: Terka Beranová  (4.) a  Lucie Horká (5.), Anna Jaklová (5.), Williem Bednář (7.), Jana Leblochová (9). a Pavel Melichar (9.).  Kariérním maximem v rámci MČR zazářil Marek Johan, který vybojoval 11. příčku.

 

Druhý den byl na programu intervalový závod klasicky, kde jsme se opět v početném startovním poli neztratili. Medialovou sérii závodů si prodloužila Eliška Bímanová, která vybojoval druhou příčku. Zlepšení oproti pátku zaznamenal Willi Bednář, který si po vyrovnaném závodě dojel pro bronzovou medaili s 0,3 sekundovou ztrátou na stříbrnou příčku. Rovněž bronzovou medaili získala i naše nejzkušenější Terka Beranová. Stejně jako v pátečním závodě si skvěle vedlo i duo: Anna Jaklová (5.), Jáňa Leblochová (6).

 

V neděli byl na programu závod štafet, který oficiálně ukončil sezónu 2023/24. Skvěle vydařenou sezónu zakončili “olfiňáci” velkolepě. Téměř po více  jak 10 letech  se můžeme pochlubit cennými kovy v kategorii žen a juniorek, kde štafeta ve složení: Beranová, Bímanová a Jaklová obsadila fantastickou STŘÍBRNOU příčku. Rovněž na stříbrnou příčku vystoupala i  Lucka Horká, která byla součástí Královéhradecké štafety v kat. dorostenek mladších. Na startu nechyběly ani další trutnovské štafety. Štafeta mladších dorostenců ve složení Johan, Novotný a Bednář vybojovala 9. příčku  a štafeta juniorů a můžu vybojovala v sestavě Melichar, Nesládek a Bouček rovněž 9. pozici.

 

Na úplný závěr víkendu proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Českého poháru. Dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů v celkovém hodnocení opanovaly naše juniorky. Na stříbrné příčce skončila Eliška Bímanová, kterou doprovodila na stupně na bronzové pozici s minimální ztrátou 2 bodů Anna Jaklová.

V celkovém pořadí se neztratili ani ostatní trutnováci: 8. Jana Leblochová, 10. Pavel Melichar, 13. Aneta Bímanová,16. Lukáš Bouček , 17. Zuzka Bourová, 20. Petr Nesládek, 26. Bára Kvášová, 42. Klára Retková, 44. Alžbeta Jindrová.