Umožnit vstup mladým a talentovaným lyžařům mezi světovou elitu, nejvyšší soutěž lyžařských maratonů - Swix SkiClassics, se rozhodl nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer. Po dvou sezónách strávených částečně v tomto prestižním laufařském seriálu se mu tento typ závodů zalíbil natolik, že se rozhodl vytvořit registrovaný tým.

„Mým cílem nebylo sdružit současné špičkové závodníky, ale vytipoval jsem si nadějné sportovce, kteří s tímto typem závodů ani nemusejí mít zkušenosti, ale mají podle mě perspektivu do budoucna,“ říká trojnásobný olympijský medailista k unikátnímu projektu, který bude čerpat z jeho bohatých zkušeností mnohaleté kariéry a zajištění kvalitního závodního servisu.

Ve formaci s názvem Pioneer Investment Team je zatím sedm členů včetně Lukáše Bauera, z toho tři lyžaři mají své kořeny v Trutnově - Eva Vrabcová Nývltová, Ondřej Horyna a Pavel Vozka. „Přišel s tím Ondra, že Lukáš zakládá tento tým, tak jsem mu řekl, že se mi to líbí a zajímá mě to. Pak mi Lukáš řekl, že bude rád, když tam budu, a tak jsem se tam ocitl,“ poznamenal Pavel Vozka. Další členové jsou: člen širšího reprezentačního výběru B Jan Šrail, Adéla Boudíková a Jakub Rádl.

V letošním roce je pro mladé závodníky záměrem zejména sbírání zkušeností, v příštím roce výsledkový posun a v sezóně 2016/17 je cílem umístění v TOP 10.

Do seriálu Ski Classics je zařazeno devět závodů, Baerův tým počítá s účastí v osmi z nich. Co se týká běžců z Trutnova, tak Ondřej Horyna by měl startovat v Itálii na La Sgambeda, možná pak i na Marcialonge a v Německu na König Ludwig laufu. Tohoto závodu se zúčastní i Pavel Vozka, které předtím ještě čeká Jizerská 50. Eva Vrabcová Nývltová zasáhne do Ski Classics, až ji skončí sezona ve Světovém poháru. Startovat by měla na závěrečných dvou laufech ve Švédsku a Norsku.

Autor článku a fotky: Trutnovinky